Процес отримання страхового поліса для авто: кроки та умови

Процес отримання страхового поліса для авто: кроки та умови

Водіння автомобіля без страхового поліса є забороненим на території України. Згідно законодавства, кожен власник авто повинен оформити декілька видів страхування, основним з яких є ОСЦПВ. Але, перш ніж починати оформлення, варто розуміти, на що звернути увагу та які кроки робити.

Види автомобільного страхування

Як було сказано раніше, існує декілька видів, кожне з яких покриває певні страхові випадки. Варто розглянути найпопулярніші з них:

  • ОСЦПВ – обов’язковий поліс, який гарантує державний захист постраждалих під час ДТП та компенсацію шкоди постраждалим;

  • КАСКО – не є обов’язковим полісом, але більшість водіїв все ж таки схильні до того, щоб оформляти його. Існує два види цього страхування – повне та часткове. Повне включає страховку всіх можливих ризиків, а часткове – покриває лише певні ризики, які визначаються під час процесу підписання договору;

  • договір Додаткової цивільної відповідальності – при наявності КАСКО не є обов’язковим, але є важливим у випадку автоцивілки. Основна перевага полягає в тому, що поліс дозволяє збільшити виплати у випадку настання страхового випадку – до 1 мільйона гривень;

  • Зелена карта – страхування, яке потрібне для виїзду автомобіля за кордон (там воно має таку ж вартість, як і автоцивілка в нашій країні).

Зараз велика кількість компаній надають послуги щодо страховки авто. Так як державного страхування в Україні вже немає, кожен водій може обрати страхову компанію під час купівлі в салоні або через пошуковик.

Клієнти ПриватБанку можуть застрахувати машину через банківський сервіс. Для цього потрібно мати додаток «Приват24», знайти меню «Сервіси» та перейти в пункт «Авто» або «Страхування». Далі представник банку надасть всі потрібні  вказівки, яких потрібно дотримуватися – вводьте свій держномер авто та обирайте компанію, умови якої найбільш оптимальні для вас.

Як оформити поліс на автомобіль?

Оформити страхування можна в тій компанії, яку ви обрали, або з якою ви раніше мали справу.  Середня сума складає мінімум дві тисячі гривень та вище.

Щоб застрахувати машину, потрібно підготувати ряд документів:

  • паспорт громадянина України  або водійське посвідчення (для підтвердження особистості);

  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт);

  • ідентифікаційний податковий номер платника податків;

  • документ, який підтверджує наявність пільг (якщо такі є).

Далі всі ці документи варто надати представнику страхової компанії, який заповнить договір, а замовнику потрібно вказати всі потрібні умови та поставити підпис.

В сучасних умовах оформити страхування можна онлайн (це розповсюджується на ОСЦПВ та Договір додаткової цивільної відповідальності). Для цього достатньо зайти на сайт, заповнити електронну форму заявки та оплатити вартість полісу. Одразу після оплати на електронну пошту надійде договір про страховку. 

Електронні поліси мають таку ж саму юридичну цінність, як і паперовий варіант.

Вартість полісу

На це питання точної відповіді немає, але приблизну суму можна розрахувати самостійно.

Для ОСЦПВ існує єдиний тариф, але вартість кожного поліса може змінюватися в залежності від деяких чинників.  Також на сайті є калькулятор, яким може скористатися кожен бажаючий.

Для КАСКО вартість складає від 0,99% до 6% вартості авто на рік. Розрахувати точну вартість можна також на сайті за допомогою калькулятора. 

Джерело: https://agent.insurs.online/